×

Благодійний проект «Сковородинівський край»

Яна Дістрянська

Соціальний проєкт
150 грн зібрано 0%
з 200000 грн загального бюджету Не профінансовано 0 днів до завершення кампанії

150 грн зібрано 0%
з 200000 грн загального бюджету Не профінансовано 0 днів до завершення кампанії

КОРОТКИЙ ОПИС ПРОЕКТУ

Чорнухинський літературно-меморіальний музей Г.С. Сковороди. Він стає для відвідувачів точкою відліку духовних шукань, шляхів пізнання себе істинного. Оаза затишного козацького побуту (меморіальна садиба батьків філософа) повертає до славного минулого  Полтавського краю та до думки про «помірну достатність у  всьому», зважаючи на простоту і раціональність умов проживання.

Сам меморіальний комплекс включає  садибу (хату), клуню, комору, колодязь-журавель. Дахи з очерету, яким покриті всі будівлі меморіального комплексу повертає нас до духу предків та історичного минулого. Меморіальний комплекс зведено у 1972 році до 250-річчя з дня народження Г.С.Сковороди. Сьогодні це пам’ятка історії національного значення. Музейний ансамбль включає: літературну частину, меморіальну садибу, рекреаційну зону «Сад Божественних пісень» та  Галерею мистецтв з постійно оновлюваними виставками митців.

 

СТАДІЯ РОЗВИТКУ ПРОЕКТУ

З цього року розпочалося нове наповнення і нове життя музею. На протязі існування цього комплексу відбувались численні виставки митців, більше 3000 відвідувачів за рік, Традиційна щорічна виставка відбувається в самій садибі (хаті) до Різдвяних свят з елементами побуту того часу. На наступний рік виповнюється 300 років з Дня народження поета та філософа Г.С. Сковороди.

ЦІННІСТЬ ПРОЕКТУ

Можливість насолодитись естетичною картиною минулого, поринути у світ епохи різних духовних цінностей, розвинути еко туризм Чорнухинської місцевості, наповнитись культурно і духовно від перегляду старожитностей.

ПРОБЛЕМИ ЯКІ МИ ВИРІШУЄМО:

РИНОК

Проект організований для збереження історичної пам’яті для майбутніх поколінь, передача культурної спадщини нашої української історії.

КЛІЄНТИ

Проект націлений у першу чергу на всіх охочих та небайдужих гостей садиби. Поціновувачів та послідовників філософських поглядів Григорія Сковороди, його творчості. Митців, творчої інтелігенції та пересічних громадян, які прагнуть духовного зростання та душевного спокою, любителів зеленого еко туризму.

МЕХАНІЗМ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ

Закупівля матеріалів (очерет,  дріт стальний оцинкований), роботи майстрів по  оновленню та перекриття даху трьох історичних архітектурних пам’яток. (клуні, хати, комори) загальною площею 330  квадратних метрів.

ПЛАНИ ЩОДО РОЗВИТКУ ПРОЕКТУ

Кінцева мета проекту – це збереження нашої історії, позитивні зміни в процесі залучення людей та привернення уваги до еко туризму,  історичних значимих подій, відновлення та популяризація стародавніх засобів побуту.
Розвиток соціальної інфраструктури регіону, збільшення внутрішнього та зовнішнього потоку туристів. Створення туристичного магніту на батьківщині Г.С. Сковороди.

Поділитись:

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ АНОНІМНО БЕЗ РЕЄСТРАЦІЇ

Благодійний внесок на Благодійний проект «Сковородинівський край»

Розрахуватись за допомогою:
Мінімальний внесок 10грн

Рекомендуємо