Екологія свідомості: протидій байдужості, яка руйнує світ!

75000 грн 100%
Необхідна сума 75000 грн Профінансовано Підтримало 15 доброчинців
Залишилось 0 днів

Цей проєкт орієнтований на протидію пасивності, байдужості і брехні (зокрема популізму), які руйнують світ у ХХІ столітті. Проєкт спрямований на свідомих активних громадян України і має на меті сприяти школярам у здійсненні справді важливих корисних та добрих справ! А дорослі повинні створити для цього умови. Крім того проєкт передбачає творчі конкурси для школярів у 8 творчих категоріях, екологічне змагання між школами та класами, розвиток у дітей нових навиків, пов’язаних із конкурсними категоріями, практикування командами школярів допомоги тим, хто її найбільше потребує тощо.

75000 грн зібрано 100%
Наталя Наталя Наталя Наталя невідомий Startup School Люба Люба Николишин Оксана (міст) Кредобанк Гвоздик Роман Михайлович Гвоздик Роман Михайлович Володимир Андрій Грабовий Володимир
з 75000 грн загального бюджету Профінансовано 0 днів до завершення кампанії

Підтримали проєкт 15

Наталя Наталя Наталя Наталя невідомий Startup School Люба Люба Николишин Оксана (міст) Кредобанк Гвоздик Роман Михайлович Гвоздик Роман Михайлович Володимир Андрій Грабовий Володимир

Поділися у соцмережах:

Стадія розвитку проєкту

У 2018 р. команда однодумців ініціювала суспільно важливий соціальний проєкт «Розвиток екокультури: від особистості до суспільства», який передбачав: роздільне сортування ТПВ у школі, екологічні змагання, екоуроки для школярів, творчі конкурси у восьми конкурсних категоріях (оцінювали їх як в онлайн-режимі, так і члени журі, сформованого з професіоналів із дотичних до тематики конкурсу сфер діяльності). У проєкті взяли активну участь тисячі школярів Львова, а їх запал підтримали понад півсотні меценатів із різних областей України – видавництва, редакції журналів, театри, філармонія та органний зал, фінансові установи, промислові підприємства, громадські організації та державні установи, а також небайдужі громадяни України. Від часу завершення зазначеного конкурсу і донині до нас продовжують надходити прохання від багатьох школярів Львова та їх батьків, вчителів та адміністрації шкіл, які були учасниками попереднього проєкту, і надалі реалізувати проєкт із творчими конкурсами й екозмаганнями, які б розвивали у дітей відчуття відповідальності за свої дії чи бездіяльність. Ми готові відгукнутися на прохання школярів, але нам потрібна допомога кожного, кому не байдужа наша молодь і держава.

Цінність проєкту

Проєкт дасть змогу дітям вийти із зони власного комфорту та навчить бачити й долучатися до розв’язання проблем навколишнього світу, а також осмислити, як небайдужість і активна громадянська позиція роблять світ кращим, як добрі справи і співчуття, наполегливість і старанність, чуйність і доброта, гармонійність розвитку і професіоналізм, відповідальність і вчасна дієвість змінюють нас і наше життя, роблячи нас щасливішими і захищаючи майбутнє українського народу. А нам, дорослим, необхідно створити школярам можливість для реалізації їхніх добрих намірів і гідно підтримати їх у цьому проєкті.

Унікальність проєкту

Проєкт дає можливість школярам відчути свою здатність уже зараз позитивно впливати на оточення і навколишнє середовище, пережити відчуття радості від зробленої корисної справи, навчає бути ініціативним та робити самостійний вибір, залучаючи своїм прикладом до добрих справ інших.

Цільова аудиторія

Орієнтований на школярів 1–11 класів шкіл Львова з можливістю надалі реалізовувати такі проєкти в більших чи менших масштабах у будь-якому населеному пункті України.

Зацікавлені особи

Школярі, їхні батьки, вчителі та адміністрації шкіл, управління освіти різних рівнів і Міністерство освіти та науки України, а загалом кожен громадянин України.

Механізм реалізації проєкту

  • Початок творчих конкурсів у 8 категоріях; початок екозмагання між школами-учасниками проєкту; формування журі конкурсу тощо (вересень 2019 р.).
  • Заповнення школярами на сайті реєстраційних форм учасників творчого конкурсу в межах проєкту і надсилання ними конкурсних робіт; розміщення проміжних результатів екозмагань на фейсбук-сторінці проєкту; систематизація отриманих конкурсних робіт для оприлюднення частини конкурсних категорій (вересень-листопад 2019 р.)
  • Інтернет-голосування за роботи з частини конкурсних категорій, робота журі; визначення переможців екозмагань та оголошення переможців у 8-ми конкурсних категоріях (листопад-грудень 2019 р.).
  • Святкове нагородження переможців у Tech StartUp School, передавання благодійної допомоги на цілі (закупівля медичного обладнання для дитячої лікарні; надання допомоги дитячим інтернатам чи іншу важливу ціль), вибрані школярами – учасниками соціального проєкту (січень 2020 р).
  • Екскурсійна дводенна поїздка (наприклад, за маршрутом Кам’янець-Подільський – Хотин – Більче-Золоте або іншим) класом-переможцем (або командою-переможцем), які зайняли І місце в конкурсній категорії 7. А також для класів-переможців (команд-переможців), що зайняли ІІ і ІІІ місце в категорії 7 – у ведмежий притулок „Домажир” (травень-червень 2020 р.).

У новому проєкті будуть такі конкурсні творчі категорії:

  1. Саморобні вітальні листівки з Різдвом для воїнів на фронті.
  2. Авторська фотографія (з доданою до неї назвою в темі листа), яка викриває пасивність та байдужість, їхні наслідки або протидію цим явищам.
  3. Вірш або інший поетичний твір на тему загрози від байдужості, пасивності, брехні (зокрема популізму).
  4. Есе на тему «Чим страшна байдужість (пасивність, брехня)?».
  5. Екосувенір (іграшка чи будь-який інший подарунковий виріб), виготовлений власноруч з екоматеріалів (тканини, ниток, соломи, глини, дерева і т. д. – з обмеженим використанням паперу, щоб забезпечити довговічність виробу і можливість збереження його форми і вигляду в процесі транспортування).
  6. Сценарій вистави про байдужість, пасивність, брехню (з готовністю допомогти в постановці вистави на сцені в разі перемоги конкурсної роботи).
  7. Власна чи разом з друзями зроблена добра справа, спрямована на протидію байдужості, пасивності, брехні в різних сферах (відносинах із друзями, сусідами, в школі, сім’ї; ставленні до літніх людей чи молодших дітей; до людей з особливими потребами чи самотніх людей, що потрапили в скрутні обставини; в ситуаціях, які потребують допомоги чи захисту слабших; у поведінці чи бездіяльності щодо збереження природи, допомоги тваринам (в т.ч. бездомним) чи птахам в особливо несприятливі для них періоди року, захисту екології). Ця конкурсна категорія може бути представлена у будь-якій з двох нижче наведених підкатегорій (або у двох підкатегоріях одночасно: 7.1. презентація, яка розкриває суть зробленої доброї справи (здійсненої з 1.09.2019 р. по 09.12.2019 р.), яка би протидіяла пасивності (байдужості, брехні), з вичерпним фотозвітом (на деяких фото мають бути й школярі, що здійснювали ці добрі ініціативи) та переконливим закликом до поширення іншими цього досвіду добрих вчинків, а також необхідно на декілька слайдів представити, на яку конкретну добру справу ви б хотіли залучити додаткові кошти меценатів; 7.2. соціальний ролик із сюжетом, який стимулює до важливих роздумів та дій, і закликом до протидії байдужості, пасивності, брехні (зокрема популізму) в будь-якій сфері життя.
  8. Рекламний ролик, знятий для заохочення однолітків відвідати певний музей чи театр, філармонію чи органний зал Львова

Обов’язково ознайомтесь з вимогами до конкурсних робіт і їх подання на сайті науково-аналітичного журналу „Наша перспектива” (ініціатора проєкту) https://www.perspektyva.in.ua (підменню „Ініціативи” меню „Співпраця”).

Реєстрація школярів – учасників творчого конкурсу відбуватиметься шляхом заповнення ними реєстраційної форми на сайті https://www.perspektyva.in.ua перед надсиланням конкурсної роботи – з кінця вересня 2019 р. до граничних дат подання робіт у відповідних конкурсних категоріях (дати зазначені у вимогах до конкурсних робіт на сайті журналу).

Заявки від шкіл (виключно на добровільній основі, виходячи з ініціативи самих школярів) на участь в проєкті до кінця вересня 2019 р. надсилайте на електронну пошту ecoculture2018@gmail.com.

Призи та напрями використання залученого фінансування:

І. Призи для школярів:

– для школярів-переможців в категоріях 1-6 та 8 творчого конкурсу 17 видавництв України надали книги, з яких діти обиратимуть ті, які їм найбільше до душі (також вони отримають квитки в театри, філармонію, органний зал, музеї, інші корисні призи, в т.ч. від Tech StartUp School тощо);

– для класу-переможця (команди-переможця), що здобуде І місце в конкурсній категорії 7 (за підсумком балів за 7.1 та 7.2) – дводенна поїздка-екскурсія за вибраним самими школярами маршрутом із декількох запропонованих варіантів (наприклад, Хотин – Кам’янець-Подільський – Більче-Золоте або замки Закарпаття тощо). Для класів-переможців (команд-переможців), що зайняли ІІ і ІІІ місце в категорії 7 (за підсумком балів за 7.1 та 7.2) – екскурсійна поїздка у ведмежий притулок „Домажир”. Якщо в екскурсійному автобусі буде більше місць ніж учнів, що брали активну безпосередню участь в створенні конкурсних робіт з категорії 7, які здобули І-ІІІ місце, то такі місця мають бути подаровані дітям сиротам (напівсиротам,  дітям з дуже малозабезпечених сімей), що вчаться в цій школі і є за віком ровесниками чи майже ровесниками учнів з команди-переможця (травень-червень 2020 р.) – 40 000 грн.

– для трьох шкіл-переможців, які наберуть найбільше балів сукупно за перемоги її школярів у восьми творчих категоріях, – відповідно дипломи за І, ІІ і ІІІ місце і корисні призи від одного чи декількох меценатів та партнерів соціального проєкту для учнів-переможців школи, яка займе І місце в загальному рейтингу за результатами творчого конкурсу (актуально тільки для шкіл які зареєструються до участі в проєкті до кінця вересня 2019 р.);

– для школи-переможця в екозмаганні (І місце) суперприз від Tech StartUp School – диплом для школи і день навчань, віртуальної і доповненої реальності та інших цікавих заходів для учнів одинадцяти класів – по одному з кожної паралелі від 1 до 11 класу (актуально тільки для шкіл, які зареєструються до участі в проєкті до кінця вересня 2019 р.). Цей день школярам точно запам’ятається на ціле життя і, можливо, допоможе визначитися з майбутнім фахом. За ІІ і ІІІ місце школи отримають відповідні дипломи.

ІІ. Витрати на реалізацію проєкту:

– пов’язані з організацією та проведенням творчих конкурсів, екозмагань, виїзних заходів, друком роздаткових матеріалів для школярів тощо протягом 5 місяців – 30 000 грн загалом за весь період;

– грамоти, дипломи, організація святкового нагородження (солодощі, соки, фрукти), екопакети для призів, професійне фотографування і відеозйомка святкового нагородження, інші індивідуальні заохочувальні призи для школярів – 10 000 грн.

IІІ. Частину коштів, зібраних на краудфандинговій платформі, учасники конкурсу пожертвують на благодійність – купівлю необхідного медичного обладнання для дитячої лікарні, купівля подарунків для дітей-сиріт чи передадуть кошти на протезування воїнам, що захищають нашу країну на сході від агресора (школярі самі виберуть, на яку ціль використати зібрані кошти) – 250 000 грн.

Разом бюджет проєкту – 330 000 грн.

Якщо буде зібрано більшу суму, то вона теж буде використана на фінансування благодійної ініціативи, запропонованої школярами.

За новинами реалізації соціального проєкту „Екологія свідомості: протидій байдужості, яка руйнує світ!”, який ініційований для школярів і усіх для кого вони важливі, слідкуйте на його фейсбук-сторінці https://www.facebook.com/169227480447629 та поширюйте будь ласка інформацію про нього. Будемо Вам вдячні за вподобання сторінки соціального проєкту та запрошення для Ваших друзів відвідати її і підтримати школярів-учасників творчого конкурсу в межах проєкту.

Свої додаткові запитання та пропозиції щодо долучення до реалізації проєкту надсилайте будь ласка на електронну пошту ecoculture2018@gmail.com.

Плани щодо розвитку проєкту

Кінцева мета проєкту — декілька тисяч добрих справ, які зроблять тисячі школярів-учасників соціального проєкту, і набуття ними імунітету від байдужості та пасивності, як найнебезпечніших вірусів в ХХІ столітті.
Плануємо поширення соціального проєкту у всій Україні, а починаємо з львівських шкіл, щоб показати велику користь від нього і реалістичність його реалізації за умови фінансової підтримки небайдужих людей.
Незалежно в якій області чи населеному пункті Ви проживаєте – підтримайте цей проєкт, давши можливість дітям розвиватися і робити добрі справи!

Партнери соціального проєкту для школярів: Tech StartUp School.

Долучайтесь до підтримки соціального проєкту для школярів. Зробимо світ кращим разом!

Рекомендуємо

Контакти

coordinator.startera@gmail.com