×

Меморіальний комплекс Василю Вишиваному у м. Золочів

БО "Благодійний фонд "Золочів відроджений""

Соціальний проєкт
660 грн зібрано 0%
з 80000 грн загального бюджету Не профінансовано 0 днів до завершення кампанії

Василь Вишиваний – військовий діяч, дипломат, поет, полковник Легіону Українських Січових Стрільців, а також  представник однієї із найславетніших європейських монархічних династій, якому судилося вписати яскраву сторінку у драматичний перебіг Національно-визвольної боротьби Українського Народу. Згідно з рішенням сесії Львівської обласної ради від 24.12.19 року 2020 рік проголошено роком Василя Вишиваного на Львівщині. Золочів – місто, в якому громадський діяч розпочинав військову службу в 13-тому полку уланів, де за свій патріотизм  та палку любов до Батьківщини отримав найменування – Василь Вишиваний.

660 грн зібрано 0%
з 80000 грн загального бюджету Не профінансовано 0 днів до завершення кампанії

КОРОТКИЙ ОПИС ПРОЕКТУ

Василь Вишиваний – військовий діяч, дипломат, поет, полковник Легіону Українських Січових Стрільців, а також  представник однієї із найславетніших європейських монархічних династій, якому судилося вписати яскраву сторінку у драматичний перебіг Національно-визвольної боротьби Українського Народу. Згідно з рішенням сесії Львівської обласної ради від 24.12.19 року 2020 рік проголошено роком Василя Вишиваного на Львівщині. Золочів – місто, в якому громадський діяч розпочинав військову службу в 13-тому полку уланів, де за свій патріотизм  та палку любов до Батьківщини отримав найменування – Василь Вишиваний.

…. із Золочева почався героїчний шлях звитяги  Незламного українського патріота  Василя Вишиваного.

У лютому 1915 року, через декілька днів після свого дня  народження,  Вільгельм фон Габсбург,    двадцятирічний випускник Австро-Угорської Військової Академії  і лейтенант австрійської армії,  прибув  до 13 полку уланів, який був розквартирований у містечку Золочів.  Ця військова частина формувалася переважно із українців –галичан. Під командуванням Вільгельма фон Габсбурга  та з його ініціативи  полк повністю українізувався , з його складу були вилученні угорці та поляки , місце яких заступили винятково  українці. Всі вояки мали жовто- блакитні відзнаки. У війську Вільгельм , не тільки без жодного акценту розмовляв українською, він почав вважати себе Українцем. Він почав мислити , як українець, а також постійно заохочував своїх підлеглих до активного національного самовизначення . Саме з його ініціативи всі солдати вивчили текст  та співали під час військових переходів: « Ще не вмерла України не Слава , ні Воля…» Один з його солдат, родом із Золочева,   подарував йому вишиту сорочку , яку він почав відкрито носити , як в полку так і поза ним . За те , а також за його палкий патріотизм та палку любов до України, його прозвали в полку Василем Вишиваним .  Разом із своїми побратимами –українцями він  приймає участь в боях за звільнення Львова й  Галичини  від російської окупації. За мужність та військову звитягу на полях боїв , був нагороджений військовими нагородами Австро-Угорщини.

Більше про героя Національно – Визвольної боротьби Українського Народу  Василя Вишиваного (1895- 1948) українського військового діяча, дипломата, політика, поета, сина італійського та австрійського народів, який віддав своє життя за Україну її Волю і був закатований в Лук’янівській тюрмі міста Києва із можна дізнатися із  статті  журналіста -міжнародника,Марка Сімкіна :

” Василь Вишиваний, або життя щирого українця ерц- герцога Вільгельма фон Габсбурга.”

https://photo-lviv.in.ua/vasyl-vyshyvanyj-abo-zhyttya-schyroho-ukrajintsya-erts-hertsoha-vilhelma-fon-habsburha/

СТАДІЯ РОЗВИТКУ ПРОЕКТУ

Нова ініціатива

 

ЦІННІСТЬ ПРОЕКТУ

Суспільно-історична цінність для українського народу та вшанування пам’яті Василя Вишиваного на Золочівщині.

 

МЕХАНІЗМ РЕАЛІЗАЦІЇ

Збір коштів для закупівлі матеріалів на виготовлення та встановлення меморіалу у м. Золочів

 

ПЛАН РОЗВИТКУ ПРОЕКТУ

Відкриття комплексу заплановано 1 листопада 2020 року до чергової річниці створення  Західно-Української  Народної Республіки.

КОНТАКТИ

+380677253970 – Марко Сімкін: журналіст -міжнародник , координатор програми ювелейних заходів оргкомітету громадських організацій Львівщини

Поділитись:

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ АНОНІМНО БЕЗ РЕЄСТРАЦІЇ

Внесок на благодійний проєкт “Меморіальний комплекс Василю Вишиваному у м. Золочів”

Розрахуватись за допомогою:
Мінімальний внесок 10грн

Рекомендуємо