×

Соціальний проєкт «Перший на місці події»

Maryan Orach

Соціальний проєкт
26364 грн зібрано 100%
Костянтин Володимир Сподарик 380631232707
з 26332 грн загального бюджету Профінансовано 0 днів до завершення кампанії

«Перший на місці події» - реалізація волонтерської ініціативи по наданню домедичної допомоги постраждалим в ДТП у м. Львові

26364 грн зібрано 100%
Костянтин Володимир Сподарик 380631232707
з 26332 грн загального бюджету Профінансовано 0 днів до завершення кампанії

Короткий опис

Метою даного проєкту є закупівля розхідних матеріалів, які потрібні волонтерам для надання якісноїдомедичної допомоги.

ГО «МотоДопомога» – це об`єднання однодумців, волонтерів, власників двохколісних транспортних засобів, які з 2018 року надають кваліфіковану домедичну допомогу постраждалим в ДТП в межах міста Львова.

Місто Львів невпинно росте, щодня збільшувалась кількість учасників дорожнього руху, змінюються вподобання мешканців до вибору транспортного засобу, зокрема цього року новий тренд це електросамокати, посилюються корки (якщо раніше час пік це була година – півтори зранку та ввечері, тепер по деяких ділянках міста – це три, чотири).

Разом з цим розвивається і ГО «Мотодопомога», у 2020 році вдалось дійти домовленості, про те, щоб кожне повідомлення про ДТП в межах міста Львова, одночасно отримувала оперативно-диспетчерська служба і оператор Мотодопомоги.

Це дало змогу приїжджати на значно більшу кількість ДТП в більш короткі терміни та надавати домедичну допомогу до приїзду екстрених служб.

Зокрема у період з червня по серпень отримано 245 повідомлень, на 152 з них здійснено виїзд та надано ту чи іншу допомогу (домедичну, правову, технічну)

Стадія

На сьогоднішній день ГО «Мотодопомога» налічує 20 членів, та 17 мотоциклів для виїзду на виклики, які приходять до нас не тільки від повідомлень на  “Централь 103”, а і з спеціальних чат-каналів та власної «гарячої лінії» допомоги.

Всі члени МД проходять регулярні тренінги по наданню домедичної допомоги по протоколам “Перший на місці події”, “Basic Life Support” з акцентом на такі стани як: масивна кровотеча, переломи кінцівок, травма голови, хребта, серцево-легенева реанімація та інші.

Враховуючи, що навчання відбувається за європейськими та американськими стандартами, відповідно і забезпечення кожного волонтера, який виїжджає на виклик, повинно бути адекватним.

Зокрема, МД забезпечує всіх реагувальників індивідуальною аптечкою встановленого зразка, в якій окрім бинтів та рукавичок передбачено, сучасні турнікети (джгути) для зупинки кровотеч, тампонуючи пов’язки, «ізраїльські» бандажі та багато іншого, чого не зустрінеш навіть в аптечках бригад швидкої допомоги.

Більшість з цього – це розхідні матеріали, і до підключення до “Централі 103” вдавалось перекривати потребу в цих розхідниках за рахунок щомісячних внесків та комерційної діяльності (супровід вело змагань). Проте тепер кількість викликів за добу подекуди сягає 10-ти, що значно змінило інтенсивність роботи та кількість розхідних матеріалів, що використовуються щоденно.

Цінність

Враховуючи невпинну урбанізацію, збільшення кількості автомобілів на дорогах та насичення трафіку альтернативними видами транспорту – кількість ДТП буде невпинно зростати, а можливість швидкого доїзду швидкої допомоги тільки зменшуватись.

Отже, кваліфікований волонтер з якісним медичним забезпеченням, який в змозі приїхати на виклик за 5-7 хв (середній час прибуття волонтера ГО”Мотодопомога” – 6-8 хвилин) – це адекватне вирішення домедичної проблеми міста, що розвивається.

До прикладу, в Ізраїлі, успішно функціонує подібна громадська організація “United Hatzalah”, яка змогла прискорити час прибуття на місце події до 3-х хвилин, чим вдалось зменшити смертність від нещасних випадків на 50 %.

Унікальність

Подібні організації – це «must have» кожного великого міста Європи. В Україні рух домедичної допомоги лише зароджується. На даний час подібні організації є лише в Києві – “Motohelp”, Одесі “MotoHealth”, Дніпро “MotoHelpers”.

Проте львівська МотоДопомога першою на теренах нашої держави підключилась до “Централі 103”, що дозволяє оперативно реагувати на повідомлення про події. Також у перспективі це – транспортування компонентів крові для потреб лікарень, супроводи масових та спортивних заходів, спільні навчання з екстреними службами (Національною поліцією, Патрульною поліцією, Екстреною медичною допомогою, ДСНС), патрулювання вулицями Львова для оперативного реагування на повідомлення про подію.

Цільова аудиторія

На жаль кожен житель міста, потенційно, може потребувати виклику швидкої допомоги 103, яка через корки, завантаженість, реформування чи інші чинники може приїхати за 20-30 хв. І ми готові перекрити ці “золоті” хвилини до приїзду екстрених служб кваліфікованою домедичною допомогою.

Плани

Збільшити швидкість виїзду на виклики з 6-8 хвилин, до середньостатистичних по Європі 3-5 хвилин, шляхом залучення нових волонтерів та встановлення на мотоцикли розпізнавальних знаків, що виділятимуть на дорозі реагувальника.

Забезпечення, постійно збільшуваного числа волонтерів, необхідними розхідниками (в тому числі паливо: за одне реагування, один волонтер витрачає близько 5 літрів пального.

Збільшення безпеки постраждалих при ДТП (спеціальні аварійні конуси, додаткове освітлення мотоциклу та місця події, жилети реагувальника та інше)

Розглядається питання реагувань на всі нещасні випадки (падіння з висоти, травми на будові та інше)

Поділитись:

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ АНОНІМНО БЕЗ РЕЄСТРАЦІЇ

Благодійний внесок на соціальний проєкт «Перший на місці події»

Розрахуватись за допомогою:
Мінімальний внесок 10грн

Рекомендуємо